Plagijavimas, duomenų kūrimas ir manipuliavimas įvaizdžiu
Plagijavimas yra nepriimtinas. Plagijavimas apima teksto, idėjų, vaizdų ar duomenų iš kito šaltinio, įskaitant jūsų publikacijas, kopijavimą, nesuteikiant kredito originaliam šaltiniui.
Pakartotinis teksto, nukopijuoto iš kito šaltinio, naudojimas turi būti tarp kabučių ir pradinio šaltinio. Jei ankstesni tyrimai įkvėpė tyrimo struktūrą arba rankraščio struktūrą ar kalbą, šie tyrimai turi būti aiškiai nurodyti.
Vaizdo rinkmenos negali būti manipuliuojamos ar koreguojamos taip, kad būtų galima neteisingai interpretuoti originaliame paveikslėlyje pateiktą informaciją. Netaisyklingas manipuliavimas apima 1) įdiegimą, patobulinimą, perkėlimą ar pašalinimą iš originalaus vaizdo, 2) vaizdų, kurie turėtų būti pateikiami atskirai, grupavimą arba 3) kontrasto, ryškumo ar spalvų balanso modifikavimą, kad būtų užtemdyta, pašalinta ar pagerinta tam tikra informacija.
Pateikti rezultatai neturi būti netinkamai parinkti, manipuliuoti, patobulinti ar pagaminti. Tai apima 1) duomenų taškų neįtraukimą siekiant padidinti išvadų svarbą, 2) duomenų parengimą, 3) rezultatų, kuriais pagrindžiama konkreti išvada prieštaringų duomenų sąskaita, atranką, 4) apgalvotą analizės priemonių ar metodų pasirinkimą tam tikrai išvadai pagrįsti (įskaitant p-hacking).
Moksliniai tyrimai, susiję su žmonėmis, gyvūnais ar augalais
Teikdama ataskaitas apie mokslinius tyrimus, susijusius su žmonėmis, žmogaus medžiaga, žmogaus audiniais ar duomenimis apie žmones, pasiūlymą teikianti šalis turi užtikrinti, kad tyrimai būtų atliekami laikantis 1975 m. Helsinkio deklaracijos taisyklių, patikslintų 2013 m. Visos pasekmės, susijusios su šio aspekto pažeidimu, bus visiškai priskirtos pasiūlymą pateikusiai šaliai ir nei HCAIM konsorciumui, nei studentui.
Tezės, dirbant su ląstelių linijomis, turėtų nurodyti bet kokių ląstelių linijų kilmę. Nustatytų ląstelių linijų atveju turėtų būti nurodyta kilmės vieta, taip pat turi būti pateiktos nuorodos į paskelbtą dokumentą arba komercinį šaltinį. Jei buvo naudojamos anksčiau nepaskelbtos de novo ląstelių linijos, įskaitant tas, kurios buvo padovanotos iš kitos laboratorijos, turi būti pateikta išsami informacija apie institucinę peržiūros komisiją arba etikos komiteto patvirtinimą, o jei linija yra žmogaus kilmės, turi būti pateiktas raštiško informuoto sutikimo patvirtinimas.
Visos temos, kurios gali būti išvestos iš bet kokių tyrimų, darančių žalą gyvūnams, yra draudžiamos. Gyvūnams taip pat turėtų būti taikomos visos žmonėms taikomos gairės (jei įmanoma).
Eksperimentiniai augalų (auginamų arba laukinių) moksliniai tyrimai, įskaitant augalinės medžiagos surinkimą, turi atitikti institucines, nacionalines ar tarptautines gaires. Rekomenduojame tezėms laikytis Biologinės įvairovės konvencijos ir Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių prekybos konvencijos.
Lytis, lytis, etniškumas, religija ir kitas šališkumas moksliniuose tyrimuose
Ji raginama vadovautis „Sex and Gender Equity in Research – SAGER“ gairėmis ir, kai tinkama, įtraukti lyčių ir lyčių aspektus. Terminai lytis (biologinis požymis) ir lytis (pagal socialines ir kultūrines aplinkybes) turėtų būti vartojami atsargiai, kad būtų išvengta painiavos abu terminus. Darbe taip pat turėtų būti aprašyta (pagrindinėje informacijoje), ar galima tikėtis lyties ir (arba) lyčių skirtumų; pranešti, kaip rengiant tyrimą buvo atsižvelgta į lytį ir (arba) lytį; prireikus pateikia suskirstytus duomenis pagal lytį ir (arba) lytį; ir aptarti atitinkamus rezultatus. Jei nebuvo atlikta lyties ir (arba) lyties analizė, loginis pagrindas turėtų būti pateiktas diskusijoje.
Panašios nuostatos taikomos visoms kitoms šališkumo formoms, įskaitant (bet neapsiribojant) etninę kilmę ir religiją. Dėl pirmojo, mes primename, kad žmonės neturi rasių, o tik etninės kilmės.
Jei darbas orientuotas į šališkumą, jo loginis pagrindas turi būti išaiškintas nuo pat pradžių.
Interesų konfliktas
Studentai turi vengti sudaryti sutartis su studijų rėmėjais, siekiančiais pelno ir ne pelno, kurie trukdo prieigai prie visų tyrimo duomenų arba kurie trukdo jų gebėjimui analizuoti ir interpretuoti duomenis ir savarankiškai parengti disertaciją, kada ir kur jie pasirenka.
Studentai turi nustatyti ir deklaruoti bet kokias asmenines aplinkybes ar interesus, kurie gali būti suvokiami kaip netinkamai įtakojantys pateiktų mokslinių tyrimų rezultatų atstovavimą ar aiškinimą. Galimų interesų konfliktų pavyzdžiai, be kita ko, yra finansiniai interesai (pavyzdžiui, narystė, užimtumas, konsultacinės įmonės, akcijų ir (arba) akcijų nuosavybė, honorarai, dotacijos ar kitas finansavimas, apmokami ekspertų parodymai ir patentų licencijavimo susitarimai) ir nefinansiniai interesai (pvz., asmeniniai ar profesiniai santykiai, priklausomybė, asmeniniai įsitikinimai).
Bet koks finansavimo rėmėjų vaidmuo rengiant tyrimą, renkant, analizuojant ar aiškinant duomenis, rašant rankraštį arba priimant sprendimą paskelbti rezultatus turi būti nurodytas iš anksto.
Citavimo politika
- Studentai turėtų užtikrinti, kad tais atvejais, kai medžiaga yra paimta iš kitų šaltinių (įskaitant jų pačių paskelbtą rašymą), šaltinis būtų aiškiai nurodytas ir, jei reikia, būtų gautas leidimas.
- Studentai neturėtų per daug reklamuoti savo darbo.
- Studentai neturėtų kopijuoti nuorodų iš kitų leidinių, jei jie nėra skaitę cituojamo kūrinio.
- Studentai neturėtų teikti pirmenybės savo ar savo draugų, bendraamžių ar institucijos publikacijoms.
- Studentai neturėtų cituoti reklamos ar reklaminės medžiagos.
Etikos gairės recenzentams
Galimas interesų konfliktas
Vertintojų prašoma informuoti HCAIM valdybą, ar jie turi interesų konfliktą, kuris gali turėti neigiamos įtakos peržiūros ataskaitai, arba teigiamu, ar neigiamu būdu. Prieš kviesdama recenzentus, komisija kuo tiksliau patikrins; nepaisant to, tikimasi ir vertinamas vertintojų bendradarbiavimas šiuo klausimu.
Konfidencialumas ir anonimiškumas
Recenzentai turi saugoti darbo turinį, įskaitant abstraktų, konfidencialų. Jos privalo informuoti HCAIM valdybą, jei norėtų, kad jų vardu kolega užbaigtų peržiūrą.