Plaģiātisms, datu izgatavošana un attēlu manipulēšana
Plaģiātisms nav pieņemams. Plaģiātisms ietver teksta, ideju, attēlu vai datu kopēšanu no cita avota, tostarp jūsu pašu publikācijām, neatskaitot sākotnējo avotu.
Tekstam, kas kopēts no cita avota, ir jābūt starp pēdiņām un jānorāda oriģinālais avots. Ja iepriekšējie pētījumi ir iedvesmojuši pētījuma dizainu vai manuskripta struktūru vai valodu, šie pētījumi ir skaidri jānorāda.
Attēlu datnes nedrīkst manipulēt vai pielāgot tā, lai varētu tikt nepareizi interpretēta sākotnējā attēlā sniegtā informācija. Neregulāras manipulācijas ietver 1) ieviešanu, uzlabošanu, pārvietošanu vai funkciju noņemšanu no sākotnējā attēla, 2) attēlu grupēšanu, kas jāuzrāda atsevišķi, vai 3) mainīt kontrastu, spilgtumu vai krāsu līdzsvaru, lai neskaidri, likvidētu vai uzlabotu kādu informāciju.
Iesniegtie rezultāti nedrīkst būt neatbilstoši atlasīti, manipulēti, uzlaboti vai sagatavoti. Tas ietver 1) datu punktu izslēgšanu, lai palielinātu secinājumu nozīmi, 2) datu sagatavošanu, 3) rezultātu atlasi, kas pamato konkrētu secinājumu uz pretrunīgu datu rēķina, 4) apzinātu analīzes rīku vai metožu izvēli, lai pamatotu konkrētu secinājumu (t. sk. p-haacking).
Pētījumi, kas saistīti ar cilvēkiem, dzīvniekiem vai augiem
Ziņojot par pētījumiem, kuros iesaistīti cilvēki, cilvēka materiāli, cilvēka audi vai dati par cilvēkiem, piedāvātājai pusei ir jānodrošina, lai izmeklēšana tiktu veikta saskaņā ar 1975. gadā pieņemtās Helsinku deklarācijas noteikumiem, kas pārskatīta 2013. gadā. Jebkādas sekas, kas saistītas ar šā aspekta pārkāpšanu, tiks pilnībā vainotas piedāvātājai pusei un ne HCAIM konsorcijam, ne studentam.
Tēzes, strādājot ar šūnu līnijām, jānorāda jebkuru šūnu līniju izcelsme. Attiecībā uz iedibinātām šūnu līnijām jānorāda izcelsmes vieta un jānorāda arī atsauces uz publicētu papīru vai komerciālu avotu. Ja tika izmantotas iepriekš nepublicētas de novo šūnu līnijas, tostarp tās, kas dāvinātas no citas laboratorijas, jāsniedz ziņas par institucionālās pārskatīšanas padomi vai ētikas komitejas apstiprinājumu, un, ja līnija ir cilvēka izcelsmes, jāsniedz apstiprinājums par rakstisku informētu piekrišanu.
Visas tēmas, kas potenciāli izriet no jebkādiem pētījumiem, kas rada kaitējumu dzīvniekiem, ir aizliegtas. Arī attiecībā uz dzīvniekiem jāievēro visas cilvēkiem piemērotās vadlīnijas (ja iespējams).
Eksperimentālajiem pētījumiem par augiem (vai nu kultivētiem, vai savvaļā), tostarp augu materiāla savākšanu, jāatbilst institucionālajām, valsts vai starptautiskajām pamatnostādnēm. Mēs iesakām ievērot Konvenciju par bioloģisko daudzveidību un Konvenciju par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām.
Sekss, dzimums, etniskā piederība, reliģija un citi aizspriedumi pētniecībā
Tā tiek mudināta ievērot pamatnostādnes par dzimumu līdztiesību un dzimumu līdztiesību pētniecībā — SAGER — un vajadzības gadījumā iekļaut dzimumu un dzimumu līdztiesības apsvērumus. Termini dzimums (bioloģiskais atribūts) un dzimums (ko veido sociālie un kultūras apstākļi) būtu jālieto uzmanīgi, lai izvairītos no abu terminu pārpratumiem. Promocijas darbā būtu jāapraksta arī tas, vai ir sagaidāmas dzimumu un/vai dzimumu atšķirības; ziņot par to, kā pētījuma izstrādē ņemts vērā dzimums un/vai dzimums; attiecīgā gadījumā sniedz pēc dzimuma un/vai dzimuma sadalītus datus; un apspriest attiecīgos rezultātus. Ja dzimuma un/vai dzimuma analīze nav veikta, loģiskais pamatojums būtu jānorāda diskusijā.
Līdzīgi apsvērumi attiecas uz visiem pārējiem neobjektivitātes veidiem, tostarp (un ne tikai) etnisko piederību un reliģiju. Par pirmo, mēs atgādinām, ka cilvēkiem nav rases, bet tikai etniskā piederība.
Ja darbs ir vērsts uz neobjektivitāti, tā pamatojums ir jāprecizē jau no paša sākuma.
Interešu konflikts
Studentiem ir jāizvairās noslēgt līgumus ar studiju sponsoriem, gan peļņas, gan bezpeļņas, kas traucē piekļuvi visiem pētījuma datiem vai traucē viņu spēju analizēt un interpretēt datus un patstāvīgi sagatavot darbu, kad un kur viņi izvēlas.
Studentiem ir jāapzina un jādeklarē visi personīgie apstākļi vai interese, ko var uzskatīt par neatbilstoši ietekmēt ziņoto pētījumu rezultātu reprezentāciju vai interpretāciju. Potenciālo interešu konfliktu piemēri cita starpā ir finanšu intereses (piemēram, dalība, nodarbinātība, konsultācijas, akciju/akciju īpašumtiesības, honorāri, dotācijas vai cits finansējums, apmaksātas ekspertu liecības un patentu licencēšanas kārtība) un nefinansiālas intereses (piemēram, personiskās vai profesionālās attiecības, piederība, personiskie uzskati).
Jebkāda finansējuma sponsoru loma pētījuma izstrādē, datu vākšanā, analīzē vai interpretēšanā, manuskripta rakstīšanā vai lēmumā par rezultātu publicēšanu ir jāpaziņo iepriekš.
Citēšanas politika
- Studentiem jānodrošina, ka gadījumos, kad materiāls tiek ņemts no citiem avotiem (tostarp viņu pašu publicētajiem rakstiem), avots ir skaidri minēts un ja tiek saņemta attiecīga atļauja.
- Studentiem nevajadzētu iesaistīties pārliecinošā pašsajūtā par savu darbu.
- Studenti nedrīkst kopēt atsauces no citām publikācijām, ja viņi nav izlasījuši citēto darbu.
- Studentiem nevajadzētu atsaukties uz savu vai savu draugu, vienaudžu vai iestādes publikācijām.
- Studentiem nevajadzētu citēt reklāmas vai reklāmas materiālus.
Ētikas pamatnostādnes pārbaudītājiem
Iespējamais interešu konflikts
Pārbaudītājiem tiek lūgts informēt HCAIM padomi, ja viņiem ir interešu konflikts, kas var ietekmēt pārskata ziņojumu, vai nu pozitīvā, vai negatīvā veidā. Valde pārbauda pēc iespējas precīzāk, pirms uzaicina recenzentus; tomēr ir gaidāma un novērtēta pārskatītāju sadarbība šajā jautājumā.
Konfidencialitāte un anonimitāte
Pārbaudītājiem ir jāsaglabā disertācijas saturs, ieskaitot abstrakto, konfidencialitāti. Tām jāinformē HCAIM padome, ja tās vēlas, lai kolēģis to vārdā pabeigtu pārskatīšanu.