Haldusteave
Ametinimetus | Andmete turvalisus ja nõuetele vastavus, andmeliinid ja -haldus |
Kestus | 45 min |
Moodul | C |
Õppetunni liik | Loeng |
Keskendumine | Eetiline – vastavus, seaduslikkus ja inimlikkus |
Teema | Andmehaldus, audit ja hindamine |
Võtmesõnad
andmete turvalisus, vastavus, andmevoog, andmehaldus, GDPR,
Õpieesmärgid
- Mõista andmete turvalisuse, nõuetele vastavuse ja liini mõistet
- Seotud tehnikate ja lähenemisviiside mõistmine
Eeldatav ettevalmistamine
Õppeüritused, mis tuleb lõpetada enne
- Loeng: Ülevaade tervishoiuteenustega seotud nakkuste rakenduste eetilistest, professionaalsetest ja õiguslikest aspektidest
- Loeng: Andmed ja selle probleemid – ELi isikuandmete kaitse üldmäärus, USA COPPA, HIPPA
- Interaktiivne sessioon: Andmed ja nende probleemid – kuidas isikuandmete kaitse üldmäärus tehisintellekti lahendusi mõjutab
Kohustuslik õpilastele
- Andmebaasi kontseptsioonide tundmine
Valikuline õpilastele
- SQL kogemus
Viited ja taust õpilastele
- Teadmised andmete privaatsusest ja andmebaaside kontseptsioonidest
Soovitatav õpetajatele
- Esitage isikuandmete kaitse üldmääruse taustteave
- Tooge näiteid olulistest andmekaitsealastest rikkumistest
Õppematerjalid
Juhised õpetajatele
Püüdke jääda ajatabeli juurde. Võimaluse korral lisage küsimusele ja vastusele vajaduse korral rohkem aega.
Kontuur
Kestus (min) | Kirjeldus | Mõisted | Tegevus | Materjal |
---|---|---|---|---|
3 | Sissejuhatus | Kokkuvõte andmeturbest ja nõuetele vastavusest, andmeliinist ja -haldusest | Loeng | |
10–15 | Andmete haldamine | Andmete küpsus: Teadlikkus, oskus, teadmine – Andmed | Loeng | – |
10–15 | Andmeturve ja vastavus | Turva- ja vastavusstandardid ning regulatiivsed eeskirjad ja tehnilised lähenemisviisid | Loeng | – |
10–15 | Andmete õigsus | Andmete omandiõiguse ja muudatuste ajakava | Loeng | – |
5 | Järeldused ja lahtised küsimused | Loengu kokkuvõte | Küsimused ja vastused | – |
Tunnustused
Iga slaididel viidatud allikate autor
Inimkeskse tehisintellekti magistriprogrammi kaasfinantseeris Euroopa Liidu Ühendamise Rahastu toetusega CEF-TC-2020–1 „Digioskused 2020“-EU-IA-0068.