[ta strona na wiki][index][EN][BG][CS][DA][DE][EL][ES][ET][FI][FR][GA][HR][HU][IT][MT][NL][PL][PT][RO][SK][SL][SV]

Sesja interaktywna: Wniosek UE dotyczący rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji – studium przypadku

Informacje administracyjne

Tytuł Wniosek UE dotyczący rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji – studium przypadku
Czas trwania 60 min
Moduł C
Rodzaj lekcji Sesja interaktywna
Skupienie Etyka – zgodność, legalność i człowieczeństwo
Temat Prawodawstwo unijne i międzynarodowe/ramy dotyczące danych, sztucznej inteligencji, praw człowieka i równości

Słowa kluczowe

podejście ukierunkowane na człowieka, oparte na analizie ryzyka, przejrzystość, wytłumaczalność, sztuczna inteligencja wysokiego ryzyka, ocena zgodności,

Cele w zakresie uczenia się

Oczekiwane przygotowanie

Wydarzenia edukacyjne, które należy ukończyć przed

Obowiązkowe dla studentów

Brak.

Opcjonalne dla studentów

Brak.

Referencje i tło dla studentów

Brak.

Zalecane dla nauczycieli

Brak.

Materiały do lekcji

Instrukcje dla nauczycieli

Porządek obrad: Przemówienie otwierające (5 minut) Wprowadzenie do wniosku UE dotyczącego rozporządzenia w sprawie AI i jego znaczenia dla kształtowania krajobrazu AI. Ustalenie etapu analizy studium przypadku.

Prezentacja studium przypadku (5 minut) Wprowadzenie odpowiedniego studium przypadku, które odzwierciedla wykorzystanie technologii AI i jej potencjalnych implikacji etycznych i społecznych. Określenie scenariusza, zainteresowanych stron i roli sztucznej inteligencji w kontekście danego przypadku.

Analiza sprawy w ramach proponowanego rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji (30 minut) dyskusja grupy na temat tego, w jaki sposób studium przypadku dostosowuje się do proponowanego rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji lub je kwestionuje. Identyfikacja potencjalnych czynników wysokiego ryzyka, wymogów zgodności i względów etycznych. Uczestnicy tworzą małe grupy w celu przeprowadzenia oceny skutków regulacji dotyczącej scenariusza studium przypadku. Grupy dyskutują na temat potencjalnych korzyści, wyzwań i praktycznych konsekwencji przestrzegania proponowanego rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji.

Prezentacje grupowe i dyskusje (15 minut) Każda grupa przedstawia swoje wnioski z oceny skutków regulacji, omawiając, w jaki sposób proponowane rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji może kształtować wyniki w studium przypadku. Interaktywna dyskusja i opinie uczestników i prezenterów.

Podsumowanie i zamknięcie Uwagi (5 minut) Podsumowanie kluczowych spostrzeżeń zdobytych na podstawie analizy studium przypadku. Zachęcanie uczestników do informowania o rozwoju proponowanego rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji.

Zarys

Czas trwania (min) Opis
5 Wprowadzenie
5 Prezentacja studium przypadku
30 Analiza sprawy i dyskusji grupowej
15 Prezentacje grupowe
5 Uwagi końcowe

Potwierdzenia

Program Masters zorientowany na człowieka został współfinansowany przez instrument „Łącząc Europę” Unii Europejskiej w ramach grantu CEF-TC-2020-1 Umiejętności cyfrowe 2020-EU-IA-0068.