[käesolev lehekülg wikis][indeks][EN][BG][CS][DA][DE][EL][ES][ET][FI][FR][GA][HR][HU][IT][MT][NL][PL][PT][RO][SK][SL][SV]

Interaktiivne sessioon: Tehisintellekti seirel põhinev otsuste tegemine

Haldusteave

Ametinimetus Tehisintellekti seirel põhinev otsuste tegemine
Kestus 55 min
Moodul C
Õppetunni liik Interaktiivne sessioon
Keskendumine Praktiline – sotsiaalselt vastutustundlik tehisintellekt
Teema Ettevõtte sotsiaalne vastutus (ISO 26000) – tervishoiuteenustega seotud nakkussüsteemide kasutamisel

Võtmesõnad

Tehisintellekti seire, tehisintellekti otsuste tegemine, inimsekkumine,

Õpieesmärgid

Eeldatav ettevalmistamine

Kohustuslik õpilastele

  • Vaadake läbi loeng ja interaktiivne sessioon õiglaste tegevustavade kohta

Valikuline õpilastele

Puudub.

Viited ja taust õpilastele

Õppematerjalid

Juhised õpetajatele

Selle juhtumiuuringu jaoks võib klassi jagada 3–4-aastasteks rühmadeks. Väikestes rühmades võtavad õpilased endale Boeing Max 747 intsidendiga seotud sidusrühmade rollid, nagu Boeing insenerid, reguleerivad asutused, piloodid ja reisijad. Nad osalevad rollimängus, et simuleerida otsuste tegemise stsenaariumi, võttes arvesse kättesaadavat teavet, eetilisi kaalutlusi ja oma tegevuse võimalikke tagajärgi.

Kontuur

min Kirjeldus Mõisted Tegevus
5 Sissejuhatus, taust Tehisintellektil põhinev otsuste tegemine Sissejuhatus
10 Lähenemine, eesmärgid, arutelupunktid Juhtumiuuring – stsenaarium, otsustusprotsess Tehisintellekti seire ja otsuste tegemise protsessi analüüs
30 Mõju, õppetund on õpitud. Kasu ja probleemid
10–15 Tulemuste arutelu, järeldused ja lahtised küsimused Saavutused ja soovitused Arutelu kokkuvõte

Tunnustused

Inimkeskse tehisintellekti magistriprogrammi kaasfinantseeris Euroopa Liidu Ühendamise Rahastu toetusega CEF-TC-2020–1 „Digioskused 2020“-EU-IA-0068.