Administratieve informatie
Titel | Inzicht in gegevens |
Looptijd | 60 |
Module | A |
Type les | Lezing |
Focus | Technisch — Stichtingen van AI |
Onderwerp | Inzicht in gegevens |
Sleutelwoorden
gegevenstypen, datatransformatie, datavisualisatie,
Leerdoelen
- De leerling verwerft aantoonbare kennis van gegevensformulieren die in AI worden gebruikt.
- De leerling kan over gegevens praten met behulp van de juiste terminologie (bijv. functies, variabelen, observaties).
- De leerling kent de verschillende gegevenstypen en weet deze te transformeren (bijvoorbeeld nominaal, ordinaal).
- De leerling kent de meest voorkomende maatstaven voor gegevensbeschrijving (bijv. gemiddeld, mediaan, standaarddeviatie) en weet hoe ze te berekenen.
- De leerling verwerft aantoonbare kennis van hoe gegevens worden beschreven via maatregelen en visualisatie.
- De leerling kent de meest voorkomende grafieken en weet een visualisatie te kiezen die overeenkomt met de gegeven gegevens.
Verwachte voorbereiding
Leren van gebeurtenissen die moeten worden voltooid voordat
Geen.
Verplicht voor studenten
Geen.
Optioneel voor studenten
Geen.
Referenties en achtergronden voor studenten
Geen.
Aanbevolen voor docenten
Geen.
Lesmateriaal
Instructies voor docenten
In deze lezing laten we de studenten kennismaken met data (en de juiste terminologie bepalen). Deze lezing heeft geen voorwaarden. Het kan worden gevolgd door de tutorial over het begrijpen van gegevens. Zie het lesplan: Tutorial: Inzicht in gegevens
Onderwerpen om te behandelen
- Inleiding tot wat data zijn, hoe ze nuttig kunnen zijn en in welke vorm ze worden gebruikt in AI (15 minuten)
- Inleiding tot gegevenstypen en -transformaties (15 minuten)
- Maatregelen voor de beschrijving van de gegevens (15 minuten)
- Datavisualisatie (15 minuten)
Erkenningen
Het Human-Centered AI Masters-programma werd mede gefinancierd door de Connecting Europe Facility van de Europese Unie in het kader van de subsidie CEF-TC-2020-1 Digital Skills 2020-EU-IA-0068.