Haldusteave
| Ametinimetus | Kogukonna areng – ühiskondliku mõju hindamine enne tehisintellekti projektiga tegelemist | 
| Kestus | 60 min | 
| Moodul | C | 
| Õppetunni liik | Interaktiivne sessioon | 
| Keskendumine | Praktiline – sotsiaalselt vastutustundlik tehisintellekt | 
| Teema | Ettevõtte sotsiaalne vastutus (ISO 26000) – tervishoiuteenustega seotud nakkussüsteemide kasutamisel | 
Võtmesõnad
Sotsiaalselt vastutustundlik tehisintellekt; Sotsiaalne mõju; Keskkonnamõju; Eetiline mõju,
Õpieesmärgid
- Mõista tehisintellekti sotsiaalset mõju ühiskonnale ja keskkonnale
- Selgitage ja võrdlege erinevaid tehisintellekti mõju avaldusi
- Teha kindlaks ja leevendada tehisintellektisüsteemide võimalikku kahju ning maksimeerida selle võimalikku kasu.
Eeldatav ettevalmistamine
Õppeüritused, mis tuleb lõpetada enne
Kohustuslik õpilastele
- Õpilased peavad läbi vaatama ühiskondliku mõju avalduste määratluse ja selle kategooriad sotsiaalse mõju kohta: Määratlus ja miks on sotsiaalne mõju oluline?
- ÜRO kestliku arengu eesmärgid
Valikuline õpilastele
Viited ja taust õpilastele
Soovitatav õpetajatele
- Töötada välja strateegiad, et soodustada kõigi õpilaste osalemist. See võib hõlmata rollide määramist, mõttekaaslaste osalusega seotud tegevuste kasutamist või õpilaste juhitud arutelude kaasamist.
- Luua süsteem õpilaste osaluse hindamiseks aruteludes. Anda konstruktiivset tagasisidet, et aidata õpilastel parandada oma suhtlemis- ja kriitilise mõtlemise oskusi.
- Arutelu mõtisklemine ja kokkuvõte
Õppematerjalid
Juhised õpetajatele
Interaktiivsete sessioonide eesmärk on suunata arutelu tehisintellekti projektide võimaliku sotsiaalse mõju üle. Kavandatud ajakava on soovituslik ning seda on lihtne pikendada või kohandada.
| Kestus (min) | Kirjeldus | Mõisted | Tegevus | 
|---|---|---|---|
| 10 | Sissejuhatus | Ülevaade ja reaalse maailma näited | |
| 5 | Soojendustegevus | Tehisintellekt reaalses elus; usalduse mõiste | |
| 35 | Juhitud arutelu | Kolm peamist näidet | |
| 5 | Järeldus | 
Tunnustused
Inimkeskse tehisintellekti magistriprogrammi kaasfinantseeris Euroopa Liidu Ühendamise Rahastu toetusega CEF-TC-2020–1 „Digioskused 2020“-EU-IA-0068.
